↑ Vrátit se do Síň úspěchů

Verze pro tisk

Úspěch PetrySteinerové na ME v benchpressu

  • Název soutěže: 16. Mistrovství Evropy v bench pressu
  • Místo konání: Dom športu Bratislava Slovenská Republika
  • Datum konání:12. – 14. 8. 2010

    diplom za 5. místo

Trénink na tuto soutěž probíhal celý rok. Blížícím dnem zahájení jsme zvolili trénink v dresu.

Dres, neboli benchové triko, je z pevného materiálu navržené přímo pro bench press. Tento dres s pevněním Vám umožní jít do vyšších vah, jelikož nehrozí poranění svalu. Oblíkání, probíhá za asistence druhé osoby. Na ruce používáme, obyčejné igelitové pytlíky do koše, dres je upevněn opaskem, který zabraňuje posouvání dresu.

Jako výživu jsme použili BCAA,Amino kyseliny, Kreatin –všechny uvedené výrobky jsou laboratorně testováni, tudíž nehrozí dopingový postih a jsou povoleny ČSST.

Příprava na cestu probíhala tak, že se několik dní pře soutěží musel zaplatit poplatek obsahující startovné+doping. Zamluvit hotel. Odjezd jsme naplánovali o den dříve, tj. středa 11.8. na 9:00 z důvodu poklidné cesty a možnost odpočinku před soutěží. Nastal den odjezdu 9:00, nasedá se do osobního automobilu a jedeme směr  Slovenko, tankování probíhalo jen na území ČR. V odpoledních hodinách dorážíme na místo, zastavujeme před hotelem Turist s jedno, dvoj, troj lůžkovými pokoji, kde jsme měli rezervaci. Soutěže se zúčastnilo celkem 154 závodníků z 22 států rozdělených do 19ti váhových kategorií, z toho 9 obsadily ženy a 10 muži. Nejlehčí kategorie žen 48 kg nejtěžší 90+ kg. Nejlehčí kategorie mužů 56 kg nejtěžší 125+ kg. První soutěžním dnem byl čtvrtek, závodnici se sjíždějí do Domu Športu, to je místo kde se bojovalo o cenné kovy. Začínalo se vyplňováním formulářů, pak následoval přesun ke kontrole vybavení obsahující benchový dres, spodní dres, opasek sportovní obuv. Následuje vážení, na které se nastupuje podle abecedy a nahlásí se základní pokus, po skončení oficiálního času vážení následuje hlášení výšky stojanů popřípadě podložek pod nohy. Pak následovala rozcvička na několika benchových lavicích, která byla ještě bez dresu, do něj se oblékáme par minut před zahájením prvních pokusů, stihneme se v něm ještě rozcvičit a jdeme na to. Náš čas nadešel v 16:00 nervozita není. Jdu na svůj první pokus, mám naloženo 80 kg, lehám si na lavičku, beru činku do rukou, dávám pokyn hlavou podavači, pomůže mi s činkou do napnutých paží. On činku pouští a jde stranou, já činku držím a čekám na pokyny.

První pokyn start- jdu s činkou na prsa chvíli jí tam držím, druhý pokyn tlak- jdu s činkou nahoru do napnutých paží, třetí pokyn odložit- dávám činku za pomoci podavače do stojanu, stávám z lavičky a dívám se na světelnou tabuli. Mám pokus platný, dva ku jedné mám zapsáno vypadnutí ze soutěže mi nehrozí, můžu ve zbylých dvou pokusech zariskovat. Domlouváme se, že riskovat nebudeme a nahlašujeme na druhý pokus 85 kg. Po mě jdou další závodnice na své pokusy. Jdu na svůj druhý pokus, naloženo je 85 kg, lehám si na lavičku, beru činku do rukou, dávám pokyn hlavou podavači, pomůže mi s činkou do napnutých paží, on činku pouští a jde stranou, já činku držím, a čekám na pokyny první pokyn start- jdu s činkou na prsa chvíli jí tam držím, druhý pokyn tlak- jdu s činkou nahoru třetí pokyn odložit. Bohužel tento pokus úspěšný není. Nahlašujeme opakování pokusu. Čekám až ostatní závodnice odsoutěží své pokusy a já nastoupím na poslední pokus. Nastupuji na svůj třetí a poslední pokus, lehám si na lavičku, beru činku do rukou, dávám pokyn hlavou podavači, pomůže mi s činkou do napnutých paží, on činku pouští a jde stranou, já činku držím a čekám na pokyny první pokyn start- jdu s činkou na prsa chvíli jí tam držím, druhý pokyn tlak- jdu s činkou nahoru třetí pokyn odložit Bohužel i tento pokus je pro mě neplatný. I další závodnice jdu na své třetí pokusy. Je konec soutěže pro váhovou kategorii do 60 kg. Výkonem 80 kg odsazuji konečné 5. místo. Je to pro mě zlepšení o jednu příčku v mezinárodních soutěžích.

1. UKR        CHEPIL Mariya                                120,0kg

2. POL        RADVAŃSKÁ Jadviga                      110,0kg

3. AUT        LIEBERS Mandy                               90,0kg

4. CZE        LIČKOVÁ Petra                                 80,0kg

5. CZE       STEINEROVÁ Petra                         80,0kg

–   DEN      HOUGAARD Susse                              Disq

V pátek nastoupily ženy tělesná hmotnost 82,5 kg – 90+ kg, muži 75 – 90 kg a muži 100 – 110 kg. V sobotu pouze muži tělesná hmotnost 125 – 125+ kg.

Zpracovala Petra Steinerová

Trvalý odkaz na tuto stránku: http://www.banikmezibori.cz/?page_id=1823