«

»

Verze pro tisk

KRAJSKÉ PŘEBORY V ATLETICE V HALE

Dne 5.2.2012 se konaly krajské přebory mladšího a staršího žactva v atletice tradičně v hale v Praze na Strahově. Letos náš oddíl neměl moc ambicí, jelikož se nám dosti obměnila členská základna. Přesto někteří závodníci příjemně překvapili.

Získali jsme 1 stříbro a 1 bronz a několik finálových umístění. Ve starším žactvu si výborně  vedl Honza Kočí, když si ve všech disciplínách vylepšil osobní maxima – výška 151 cm (o6 cm) 3. místo, 60 m finále B 2. místo (celkově 8.) 8.63 s (o 31 setin), 150 m 21.49 (o 50 setin).  Tolik se nedařilo Lucce Váňové, přesto byla 5. ve výšce skokem 135 cm, když jen těsně nevyrovnala svůj osobák 140 cm, 60 m překážek běžela v novém rekordu 11.99 s.

V mladším žactvu se Viki Vítová dokázala posledním pokusemv kouli vzepnout a vrhla 7.05 m (zlepšený osobák o 97 cm), což jí vyneslo na konečné 2. místo. Dále se zlepšila i v běhu na 60m o 9 setin – 10.71 s. Výborně bojovala Petra Košková, když se v běhu na 60 m probojovala do finále A a skončila 5. ve stejném čase 9.47 s jako závodnice na 4. místě (v rozběhu měla čas dokonce 9.40 s). Dále velmi solidně vrhala koulí a výkonem 6.57 m skončila na 4. místě. Ještě skákala do dálky a nebýt ohromných nedošlapů, mohla bojovat o medaili. Takhle skočila jen 355 cm a skončila 9. Velmi příjemným překvapením byl výkon Gábiny Chomové, která si ve všech třech disciplínách výrazně vylepšila osobní rekordy. Především její výkon v běhu na 800 m byl famózní, zaběhla čas 3.07.32, což je zlepšení o více než 17 sekund. Vyhrála běh č. 2, kde nedala nikomu žádnou šanci. Jen škoda, že neběžela v rychlejším prvním běhu, určitě by dosáhla na ještě lepší, než celkové 8. místo. Dále byla 7. v kouli výkonem 5.81 m (zlepšení o 93 cm) a běžela 150 m v čase 25.53 s (zlepšení o 2 s). Výsledky dalších závodníků: Simona Chomová – 60 m 11.62 s (zlepšení o 6 setin), 800 m 3.51.26 min. Anička Mrázová – 60 m 12.45 s, 800 m 4.09.89 (začala velmi opatrně a ke konci dost přidala, je schopna běžet minimálně o půl minuty rychleji). Eva Kadlecová – 60 m 12.35, 800 m – 4.25.33 min (závodila poprvé, atletiku dělá krátce). Kuba Sovadina zápasil s nevolností, přesto si vytvořil 2 osobáky – 60 m 11.70 s (o 11 setin), koule 4.98m (o 74 cm).

Úspěšným závodníků b l a h o p ř e j e m e!