«

»

Verze pro tisk

Tři zápasy, tři body.

net_ohbl_sever_161009-0717121Tři zápasy a tři body. To je bilance hokejbalového týmu TJ Baník Meziboří za uplynulá tři kola. Minulý víkend  (10. a 11. října) nejprve v sobotu hostil HBC Bazzy Děčín se kterým sehrál vyrovnané utkání, ale nakonec nedosáhl na body (3:4) a v neděli zavítali hráči Baníku na hřiště HBC Siad Bulldogs Bilina, kde po vyronané bitvě bral všechny tři body domácí celek (3:2).

V sobotu 17. října měl Baník možnost napravit zaváhání z minulého víkendu. Na domácím hřišti hostil HBC Nordics Most. Byla to v podstatě premiéra, protože v minulé sezoně byla obě utkání mezi těmito soupeři kontumována ve prospěch Mostu. O to větší motivaci měl Baník vyhrát. V brance domácího celku se podruhé v sezoně představil Radek Holub, který v Bilině předvedl velmi dobrý a přesvědčivý výkon.

Do utkání vešel lépe Baník, když po lehkém nahození dorážel v čase 00:27 míček za záda Lukáše Barocha Petr Polák (1:0).  Vedení ale netrvalo dlouho, Nordicsu stačili 2 minuty a 38 sekund na vyrovnání (1:1). Meziboří ale nepolevilo a do konce první třetiny ještě stačilo přidat dva góly (9:45 – Jan Nechala a 12:03 – Marek Šulc). Do šaten tak šel Baník za příznivého stavu 3:1. Do druhé třetiny vstoupil Most s daleko větším nasazením a v čase 23:04 kapituloval Radek Holub podruhé – 3:2. Postupně byla znát stupňující se převaha hostujícího týmu, ale Meziboří se nevzdávalo a v čase 28:12 skóroval Tomáš Kunc a zvýšil tak náskok domácího týmu na dva góly (4:2). Most ale okamžitě odpověděl rychlým gólem, takže skóre bylo opět pouze o gól (4:3). Ve třetí třetině po vyhrané buly nahazoval Lukáš Varníček míček na hostujícího brankáře a ten ho neudržel ve své výstroji (5:3). V čase 38:42 po obrovské hrubce O. Hausla v obraně, skóroval Novák a stav utkání byl opět pouze o gól (5:4).  Baník se ale nevzdával a poslední minuty zápasu bez větších problémů ubránil a bral 3 body.

Po dvou prohrách tak hokejbalisté Baníku opět vyhráli a postoupili na druhé místo v průběžném pořadí OHbL SEVER. V sobotu 24. října zavítají do Mostecké ANS areny, kde se utkají s domácím týmem HBC Kapitán Jirkov, který sestoupil stejně jako HBC Bazzy Děčín z II. NHbL.